kocaeli Düğün Fotoğrafçısı, KocaeliDüğünFotoğrafçısı.com

Dış Mekan Çekiminde Yanınızdan Ayırmamanız Gereken 14 Şey

1-Gelin Buketi

 

Düğün telaşesinden gözden kaçabilen bir aksesuar.Genelde evde veya kuaförde unutuluyor.Sizlere tavsiyemiz yanınızda bulunacak olan arkadaşınıza vermeniz.Sizin gibi heyecanı ve stresi olmayacağı için unutma olasılığı da sizden daha az.

2-Spor Ayakkabı

 

Dış çekimlerde unutulmaması gerekenlerin başında spor ayakkabı geliyor.Çekim süresince topuklu ayakkabı sizi çok fazla yoracak ve modunuzu düşürecektir.Size tavsiyemiz ikinci bir ayakkanı olarak yanınızda beyaz bir spor ayakkabı veya beyaz bir babet getirmeniz olacaktır.

3-Saç Spreyi

Gelin ve damadın rüzgardan ve zamanla bozulan saçları için yanında bulundurmaları gerekenlerden biri.

4-Mendil

Dış çekimlerde çok fazla efor harcandığından ve hava sıcaklığından dolayı terlemeleri kaçınılmaz oluyor.Islak veya kuru mendil bulundurmanız faydalı olacaktır.

5-Makyaj Malzemeleri

Sıcaktan dolayı gelinleirn makyajları akabiliyor veya başka durumlardan ötürü bozulabiliyor.Makyaj malzemelerini yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

6-Su

Dış çekime gidilen çoğu yerde, yakınlarda market, büfe vs bulmak zor oluyor.Çekimde en çok arayacağınız şey su oluyor.

7-Aperatif Atıştırmalıklar

 

Çekim boyunca düşen şekerinizi arttırmak için bisküvi tarzı ufak atıştırmalıklar sizi dinç tutacak ve açlığınızı bastıracaktır.

8-Tel Toka

Gelinlerin bozulan saç ve duvağın bir numaralı yardımcısıdır.Yanınızda bulundurmanızda fayda var.

9-Tek Bir Çanta

 

Malzemelerinizi bulunduracağınız, bir çanta bulundurmalısınız.Birden fazla olması unutulma çalınma gibi olasılıkları arttıracaktır.

 

10-Terlik

Sahil çekimi yapacak çiftler mutlaka yanlarında terlik bulundurmaları gerekiyor.Ayakkabılar ile kumsala girmeye çalışmayın.Çekim sonrasında kumlar çok rahatsız edecektir.

11-Sahil Konsepti İçin Kıyafetler

Çekiminiz arasında sahil çekimi varsa damat için kapri, kot pantalon üzerine beyaz gömlek, gelin hanım için beyaz bir elbise olabilir.

12-Havlu

Sahil çekimi sonrasında ihtiyacınız olacaktır.

13-Çekim Sonrası İçin Sivil Kıyafetler

Çekim bitiminde ıslak, kirlenmiş olan kıyafetlerinizle yola çıkmayı istemezsiniz.Rahat temiz kıyafetler getirmeniz faydalı olacaktır.

14-Sorumlu Bir Yakın Arkadaş/lar

Evet özellikle sorumluluk sahibi olan bir arkadaş çok önemli.Eksiklerinizi tamamlayabilecek, telefon trafiği ile uğraşabilecek, arabayı kullanacak, size destek olacak yakın bir arkadaş en büyük yardımcınız olacaktır.