kocaeli Düğün Fotoğrafçısı

Dış Çekime Gelirken Kesinlikle Yapmamanız Gereken 8 Madde

1-Kuaförün “Bir Saatte İşimiz Biter” Lafına Kesinlikle İnanmayın.

Açık gelinler için 2,5 saat, kapalı gelinler için hazırlık süresinin 3 saate yakın olduğunu unutmayın.

2-Çekime Aİle Üyelerini Getirmeyin.

Dış çekime abla, abi, anne gibi aile üyelerini getirmeyin.Rahat davranamayıp istediğiniz pozu vermede sıkıntı yaşayabilirsiniz.

3-Çekimi Düğün Günü Yaptırmayın.

Dış çekimlerinizi imkanınız varsa düğün günü dışında yapmaya gayret edin.Özellikle düğün sonrası yapılan çekimlerde düğünün stresi, zaman baskısı olmadığı için eğlenceli bir çekim gerçekleştirebilirsiniz.

4-“Fotoğrafçıyı Son Ay Ayarlarız” Demeyin.

Dış çekim için rezervasyonlarımız iki-üç ay öncesinden rezerve ediliyor.Son aya bıraktığınızda istediğiniz günde boşluk bulmanız daha zorlaşacaktır.

5-“Her Fotoğrafçı Aynı Değil Mi” Diyerek En Ucuz Fotoğrafçıyı Tercih Etmeyin.

Kalitenin bir maliyeti olduğunu unutmayın.En özel gününüzü ileride mutlu bir şekilde hatırlamak için işinizi profesyonel ellere teslim edin.Bir miktar daha ucuz diye çekiminizi güvenmediğiniz ellere teslim etmeyin.

6-Eşinizle Tartışmayın!

Çok önemli maddelerden birisi de bu.Özellikle düğün günü çekimlerinde stres en uç noktada oluyor.Önemsiz bir şeyden bile tartışmalar yaşanabiliyor.Eşinizi anlamaya çalışın.Tartışmaya girmeyin.Bu çekimlerinize direkt yansıyan bir durumdur.Demoralize olmuş bir çiftlerin çekimi oldukça zorlu geçiyor.

7-Yanınıza Gelip Para İsteyenlerle Münakaşaya Girmeyin.

Ülkemizde çokça karşılaştığımız bir durum maalesef.Bazı insanlar damada onlara borçluymuş gibi davranıyor.Böyle kişilerle münakaşaya girip demoralize olmayın.Yanınızda getirdiğiniz bir arkadaşınızı bu konuda görevlendirin.

8-Çekime Düğün Arabasıyla Gelmeyin.

Bir önceki maddede anlattığım sebeplerden ötürü, gelin arabasıyla gelmeyin.Başka birinin şöförlüğünü yaptığı başka bir araçla çekime gelin.