kocaeli Düğün Fotoğrafçısı

Tüm Gelinlerin Ortak Sorusu: Çekim Günü Makyajım Nasıl Olmalı?

Tüm gelinlerin aklında ortak soru: “Çekim günü makyajım nasıl olmalı?” Bu yazımızda bu sorunuza yanıt bulacaksınız.Bu zamana kadar yapmış olduğumuz sayısız çekimlerden sonra bu konunun büyük bir sorun olduğunu gördük ve sizin için yazı hazırladık.

Bu vereceğimiz önerileri hem günlük hayatta hem çekim günü hem de düğün günü için kullanabilirsiniz.

Kural 1: Ten ve Göz Renginize Göre Makyaj Yapın.

Ten ve göz renginize göre makyaj yapın.İnsanlar size “Makyajın güzel olmuş değil makyajın senin güzelliğine uyum sağlamış” demeli.Çünkü renkleri size ait olmayan  yani yüzünüze oturmayan makyaj sizin değil sadece makyajın güzelliğini ortaya çıkaracaktır.Önemli olan sizin güzelliğiniz. ❤️

Kural 2: Kuaföre Giderken Kafanızda Fikir Olsun.

Gelin makyajını yaptırmadan önce birkaç araştırma yapmak sizin için faydalı olacaktır.Sizin için güzel olacak, göz ve ten renginizi ortaya çıkarabilecek makyaj stillerini, makyaj uzmanlarından, internetten bilhassa youtube dan araştırıp fikir sahibi olabilirsiniz.Kuaföre giderken makyaj hakkında fikrinizin olması makyajınızı yapacak kişiyi doğru yönlendirecek ve bir sürprizle karşı karşıya kalmamanıza yardımcı olacaktır.Her zaman ne istediğinizi bilmek önemlidir.

GÖZ RENGİNE GÖRE MAKYAJ NASIL YAPILMALI?

Mavi Göz Rengine Sahipseniz:

Mavi göz rengine saip ve gözleriniz iri ise düğününüze tüm gözler üzerinizde olsun istiyorsanız; “Toprak ve Bej” renklerini tercih edebilirsiniz.Eğerki buğulu bir göz makyajı isterseniz, “Koyu Gri” sizi her zaman gözalıcı kılacaktır.

Ruj için; “Altın Tonlarda , Bronzlaştırıcı Pudra Renk” ideal olacaktır.

Kirpik diplerine “Bronz Tonlar”, gözün dış kısmına ise “Kahve Tonlarında” ışıltılı bir göz farı sizi harika gösterecektir.Bir tüyo daha; göz renginizle aynı yani mavi far göz renginizin daha ortaya çıkmasını istediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz.

Yeşil Göz Rengine Sahipseniz:

Bence yeşil gözlüyseniz farklısınız, kendinizi özel hissetmelisiniz ❤️Gözünüzün ortaya çıkartmak için; “Kahve, Toprak veya Yeşilin Tonları” sizi mükemmel gösterecektir.

Yeşil gözlü gelinlerimiz “Gri ve Metalik” renklerden kesinlikle uzak durmalı!Bu renkler sizi donuklaştıracak mutsuz bir hava ortaya koyacaktır.

Kahverengi Göz Rengine Sahipseniz:

Kahverengi gözlü gelinlerimiz çok şanslısınız.İstediğiniz her renk ve ton sze uyum sağlayabiliyor.“Lacivert, Yeşil ve Açık Kahve Tonları” eminizki size çok yakışacaktır.Gözünüzün daha ön planda olması için gözünüzden daha koyu renkli bir eyeliner veya rimel kullanabilirsiniz.(Kahve ve Siyah)Sıcak tonlar da gözlerinizle güzel bir uyum sağlayacaktır.“Bakır Tonları, Toprak Tonları ve Altın Tonları” idealdir.❤️

TEN RENGİNE GÖRE MAKYAJ NASIL YAPILMALI?

1.Beyaz Ten Rengine Sahipseniz:

Beyaz ten rengine sahipseniz tüm toprak tonlarını kullanabilirsiniz.Kahverengi eyeliner da çektiğinizde bakışlarınız adeta yumuşak görünecektir.

Yanaklarınızı “Bal ve Şeftali” renk tonlarında allıkla renklendirebilirsiniz.

Dudaklarınıza ise pembe veya açık tonlarda rujlar, parlatıcılar tercih edebilirsiniz.

2.Buğday Ten Rengine Sahipseniz:

Buğday renk teniniz var ise ancak “Altın ve Bronz” renk far ve eyeliner sizi harika gösterecektir.Tabiki hafif sürüldüğü taktirde. ????

Allık tercihini ise pembemsi tonlardan yana kullanabilirsiniz.Bu makyajınızı pembe veya parlak pambe bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.Canlı bir görünüm kazanacağınıza emin olabilirsiniz.❤️

3.Esmer Ten Rengine Sahipseniz:

Ne demiş Rihanna: “Güzel olmak içn sarı saçlı mavi gözlü olmanıza gerek yok.Esmerseniz zaten kraliçesindir.”Bana kalırsa en seksi ten rengidir.❤️????.Esmer gelinlerimiz çok şanlısınız.Makyajsız bile parlıyorsunuz.❤️Düğün günü yaptıracağınız makyaj ise uçuk pembeli far ve eyeliner veya  toprak, altın tonlarında hafif ışıltılı bir göz makyajı tercihiniz olabilir.Allık için bronz ve kahve tonlarını uygulamalı ve ruju da bu tonlarda seçmelisiniz.Bu makyaj sizi harika gösterecektir.

ÇEKİME NASIL BİR MAKYAJLA GİTMELİYİM?

Kocaelidugunfotografcisi.com olarak çekime gelirken yukarıda bahsettiğimiz makyaj türlerinden size uygun olanını tercih edip, mümkün olan en az ve doğallığa en yakın olan makyajı uygulamalısınız.Burası önemli: Kesinlikle sert fırça darbelerinden kaçınılmalı, yüzde zıtlığa yer vermemelisiniz.Kocaelidugunfotografcisi.com olarak fotoğraflarımızda doğallığa önem veriyoruz.En özel gününüzü eski tip kasıntı fotoğraflardan ziyade, gülüp eğlendiğiniz ileride baktığınızda çekiminizi gülerek hatırlayacağınız çekimler yapıyoruz.Doğal fotoğraflarda ise abartılı, mimikleri kapatan ağır makyajın yeri yok.Çünkü fotoğraflar doğal sizler yapay oluyorsunuz.Makyajı tamamlayan diğer kısımlar ise saç ve gelinlik modeli.Bu konular hakkında da ilerleyen günlerde yazı ele alacağız.Tecrübelerimizden edindiğimiz bilgilere göre size yol göstermeye fikir vermeye çalıştık.Umarım faydalı olur.İlerde gülümseyerek hatırlayacağınız mükemmel çekimler sizlerle olsun.❤️

Kocaeli Düğün Fotoğrafçısı / kocaelidugunfotografcisicom

Çekimlerimizi instagram üzerinden buradan takip edebilirsiniz. ➡️ kocaelidugunfotografcisicom ✅